Informace školní jídelny

1. ŠJ zajišťuje stravování pro děti a zaměstnance MŠ.

2. Hlavním cílem zařízení je zajištění zdravého stravování dětí.

3. Provoz ŠJ se řídí obecně platnými hygienickými normami a recepturami pro děti předškolního věku.

4. Ke stravování děti přihlašují rodiče na celý školní rok přihláškou podepsanou rodiči.

5. Platba stravného se provádí od letošního školního roku převodem z účtu rodičů na účet školy za daný měsíc a vždy do konce daného měsíce

6. Rodič odhlašuje dítě ze stravy den předem, nejpozději do 7 hodin v den nepřítomnosti osobně, telefonicky či sms zprávou na mobil školy. Při onemocnění dítěte nebo neodhlášení stravy má rodič nárok na odebrání jídla do přinesených jídlonosičů - výdej vždy v době od 11.45-12.00 hod. V případě neodebrání jídlo propadá. Jídlo lze odebrat pouze v první den neplánované nepřítomnosti, v dalších dnech nepřítomnosti nemá dítě nárok na odebrání jídla.

7. Dle zákona o veřejném stravování naleznete za každou stravou v jídelníčku čísla alergenů./1-14/

8. Pokud nebude dítě řádně odhlášeno, musí mu být započítána plná cena stravy včetně nákladů na věcnou a osobní režii.